O FIRMIE
PRODUKTY
KONTAKT
USŁUGI
Przedsiębiorstwo Wytwórcze ROLMARK


ul. Fabryczna 3a
62-200 Gniezno
NIP: 784-106-29-31

O firmie

Przedsiębiorstwo Wytwórcze " Rolmark " powstało w 1984 roku. W latach 1984 -1993 opracowano i wdrożono do produkcji całą rodzinę maszyn do produkcji makaronu o wydajności od 30 do 160 kg / godzinę, następnie opracowano kompletne linie technologiczne do makaronu tłoczonego o wydajności do 4000 kg/godz i walcowanego o wydajności do 500 kg/godz. W dalszym etapie uruchomiliśmy produkcję kompletnych linii technologicznych do wyrobów ekstrudowanych , takich jak pellety (snacki), makarony błyskawiczne, kaszki błyskawiczne, panierki, posypki itp. Kompletne linie produkcyjne do wyrobów ekstrudowanych opartych na ekstruderach jednoślimakowych obejmują całą gamę urządzeń od wydajności 60 kg/godzinę do 600 kg/godzinę. Wykonujemy także wiele nietypowych maszyn i urządzeń do przemysłu spożywczego i farmaceutycznego jak fermentatory, mieszałki pracujące w powietrzu atmosferycznym , próżni lub w atmosferze gazów ochronnych itp.

Szczególnie bardzo duży rozwój firmy nastąpił po roku 2013, opracowaliśmy i wdrożyliśmy do produkcji dwie linie technologiczne – jedną do produkcji makaronów kukurydzianych bardzo wysokiej jakości (jedynymi surowcami jest nieekstrudowana mąka kukurydziana i woda), a drugą do produkcji bakterii probiotycznych metodą fermentacji półsuchej w atmosferze ochronnej, gdzie ilości kolonii bakterii w jednym gramie nośnika są największe na świecie, a sam uzyskany produkt ma formę suchego granulatu o długim okresie przechowywania. Uzyskane wyniki powodują, że obecnie naszą firmę możemy zaliczyć w tych branżach do najbardziej zaawansowanych technologicznie firm świata.

Posiadamy bogaty park maszynowy w zakresie obróbki skrawaniem i obróbki cieplno-chemicznej, szczególnie polecamy usługi w wysokowyspecjalizowanej hartowni.

Zapraszamy do współpracy.

.