O FIRMIE
PRODUKTY
KONTAKT
USŁUGI
Produkty

Urządzenia do produkcji makaronu
- maszyny o wydajności 30-160 kg/godzinę

Maszyny od R - 01 do R04 VP120 przeznaczone są do profesjonalnej produkcji przemysłowej w wytwórniach małej i średniej wielkości.
Do maszyn R - 02Z, R - 02ZM, R - 03Z, R - 03ZM może być zastosowana zwijarka gniazdek Z - 01. Maszyna R04 VP 120 jest maszyną próżniową i w pełni zautomatyzowaną.
Nasze maszyny, z wyjątkiem R - 01, mają regulowaną prędkość tłoczenia makaronu. Wszystkie mogą produkować makaron dowolnych typów, w różnych kolorach i odmianach, w zależności od zastosowanej matrycy i receptury. Ich konstrukcje powstały z połączenia wielu klasycznych, wielokrotnie sprawdzonych i wypróbowanych rozwiaza technicznych z nowoczesnymi , unikatowymi w skali światowej. Dzięki temu są one bardzo trwałe i niezawodne.
Zapewniają bardzo wysoką jakość produkowanego makaronu. Wszystkie części maszyn mające bezpośredni kontakt z produktem spożywczym wykonane są z materiałów nierdzewnych i kwasoodpornych dopuszczonych przez Państwowy Zakład Higieny.
- linie technologiczne do makaronu krótkiego

Produkujemy kompletne zautomatyzowane linie produkcyjne o wydajności od 300 do 3000 kg/godzinę. Nie podajemy typoszeregu, ponieważ wiemy z doświadczenia, że każda linia jest projektowana w sposób indywidualny i dostosowana ściśle do warunków lokalowych naszych klientów a także do rodzaju ogrzewania, sposobu transportu mąki itp. Generalnie każda linia składa się z prasy tłoczącej z automatycznym poborem surowców, wielopoziomowej przedsuszarni wibracyjnej i wielopoziomowej suszarni zasadniczej
- linie technologiczne do makaronu walcowanego - wydajność do 500 kg/godzinę

Są to linie w pełni zautomatyzowane, generalnie składające się z następujących podzespołów:
     – układu automatycznego dozowania płynów i mąki
     – układu mieszalnika z turbiną mieszania wstępnego
     – kęsiarki
     – zgniatarki
     – walców ugniatania wstępnego
     – kilku par walców kalibrujących
     – podsuszacza taśmy ciasta gorącym powietrzem
     – kilku noży krążkowych przesuwanych na wózku
     – noża obrotowego
     – układu taśmociągów
     – przedsuszarni wibracyjnej (trabatta)
     – wielopoziomowej suszarni zasadniczej
Dodatkowo można na niej zamontować zwijarkę do gniazdek lub urządzenie układające na sitach (w przypadku makaronu zapałka), ewentualnie makaron który produkuje można podawać w sposób klasyczny przez trabatto i suszarnie tunelową. Urządzenie jest całkowicie profesjonalne i w niektórych rozwiązaniach unikatowe wśród innych urządze
ń tego typu.
Urządzenia do produkcji wyrobów ekstrudowanych - wydajność do 600 kg/godzinę

Linia do produkcji wyrobów ekstrudowanych może się składać z następujących elementów:
    1) Podajnik wstępny - z dużym koszem zasypowym i wibratorem.
    2) Mieszałka mieszania wstępnego produktów suchych - mieszałka mieszania wstępnego
zbudowana jest w kształcie walca , w górnej części umieszczony jest otwór, do którego za pomocą podajnika ślimakowego podawane są składniki służące jako surowce do przyszłej produkcji. W dolnej jej części znajduje się otwór przez który wymieszany surowiec jest podawany za pomocą kolejnego podajnika ślimakowego do śluzy ekstrudera. Jeden bok mieszałki jest umieszczony na zawiasach, dzięki czemu można w bardzo łatwy sposób usunąć mieszadło i wyczyścić środek mieszałki.
    3) Ekstruder - jest zbudowany na platformie. Dozowanie surowców odbywa się za pomocą śluzy obrotowej napędzanej motoreduktorem sterowanym falownikiem. Dozowanie płynów odbywa się za pomocą membranowych pomp dozujących sterowanych płynnie (błąd dozowania nie przekracza 0,5%). Zarówno surowce jak i płyny podawane są do turbiny mieszania wstępnego (1440obr/min) zamocowanej w górnej części mieszalnika. Ma on kształt walca. Z jednego jego końca jest zamocowany motoreduktor , drugi koniec jest zamocowany na zawiasie i zatrzaskach, dzięki czemu demontaż mieszadła jest bardzo prosty. Mieszalnik główny w dolnej swej części ma wycięcie, dzięki któremu ciasto jest podawane za pomocą dozującego ślimaka pomocniczego do cylindra gotowania i tłoczenia zasadniczego. Cylinder tłoczący ma na całej długości dwa obiegi wodne i jedną strefę grzania olejowego. Wszystkie te obiegi posiadają stabilizację temperatury (grzanie i chłodzenie) Dodatkowo w samej końcówce głowicy znajduje się obieg wodny do chłodzenia. Ślimak tłoczy (ekstruduje) gęstwę ciasta do matrycy zamocowanej względem niego o 90o. Przed matrycą znajduje się siatka ochronna, a następnie filtr z otworami wyrównującymi ostatecznie ciśnienie i kształt wychodzącego produktu. W przypadku, gdy korzystamy z noża mamy motoreduktor sterowany falownikiem. W przypadku, gdy z matrycy wychodzą nitki lub wstęgi, są podawane na podajnik schładzający (malowane lub nie) i dodatkowy cutter i tam cięte.
    4) Opcja - podajnik schładzający, malowarka pasków i urządzenie (cutter) obcinające - tylko
do niektórych rodzajów pelletów na przykład typu „bekon”.
    5) Zespół przedsuszarni wibracyjnych ( trabatto).
    6) Opcja - zespół urządzeń płatkujących -w przypadku produkcji płatków śniadaniowych.
    7) Opcja - wyprażacz (toaster) - w przypadku produkcji płatków śniadaniowych.
    8) Opcja - wielopoziomowa suszarnia tunelowa wysokich temperatur -w przypadku produkcji pelletów (snacków).
Zestawienie przykładowych urządzeń produkcyjnych podanych powyżej nie jest jedyne, jest to zestawienie do produkcji stosunkowo popularnych wyrobów. W przypadku zainteresowania innymi niekiedy bardzo specyficznymi produktami jesteśmy gotowi opracować technologię i wykonać odpowiednie maszyny. Specjalizujemy się także w produkcji wielu nietypowych maszyn dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego.
Linie technologiczne do makaronu kukurydzianego (bezglutenowego)

Obecnie produkujemy linie technologiczne do makaronu kukurydzianego o wydajności do 600 kg/godz. Dzięki innowacyjnej technologii opracowanej przez naszą firmę uzyskuje się niezwykle wysoką jakość otrzymanego makaronu bez charakterystycznego posmaku kukurydzy, smakiem jak i konsystencją przypominają makarony z pszenicy durum, przy czym są od nich trwalsze do przechowywania po ugotowaniu. Podstawowym surowcem do produkcji tych makaronów jest nieekstrudowana mąka z kukurydzy i woda.
Linia składa się z następujących urządzeń:
     – zespołu podajników wraz z mieszalnikiem wstępnym
     – zespołu ekstrudująco-formującego
     – zespołu suszarni wibracyjnych
     – zespołu suszarni taśmowych – zasadniczych
     – systemu schładzania produktu i pakowania
Cała linia jest p pełni zautomatyzowana.
Linie technologiczne do produkcji bakterii probiotycznych

Opracowane przez naszą firmę technologie pozwalają na produkcję w ruchu ciągłym do 250 kg/godz. nośnika przy koncentracji bakterii w jednym gramie 10 do potęgi 9. Cała linia to wiele skomplikowanych maszyn i urządzeń, które możemy podzielić na zasadnicze podgrupy:
     – urządzenia służące do sterylizacji przyszłego nośnika bakterii
     – zespół podajników wraz z mieszalnikiem wstępnym suchym
     – zespół fermentatora z mieszalnikiem mokrym i systemem dozowania bakterii, działającego
       w ruchu ciągłym w atmosferze gazów przychylnych rozwojowi bakterii – fermentacja
       nośnika półsucha
     – zespół formera drażetek ewentualnie granulatu wraz z systemem zadawania odżywek,
        mikroelementów, witamin bądź odpowiedniej barwy granulatu
     – zespół suszenia niskotemperaturowego – suszarnia taśmowa
     – system schładzania produktu i pakowania
Cała linia jest p pełni zautomatyzowana.
.